Pobieranie opłat drogowych i kontrola uiszczenia opłat drogowych

Pobieranie opłat drogowych i kontrola uiszczania opłat drogowych przy płynnym ruchu

Dzięki zastosowaniu rozwiązań firmy VITRONIC do naliczania opłat przy płynnym ruchu punkty poboru opłat należą już do przeszłości – kierowcy nie muszą się więc zatrzymywać przed bramkami. W przypadku tej technologii, zwanej również ETC (Electronic Toll Collection), rozliczanie opłaty za przejazd odbywa się przy normalnej prędkości jazdy, a co za tym idzie – w sposób całkowicie nieuciążliwy dla uczestników ruchu. Firma VITRONIC była pionierem tej technologii na skalę światową. Już w 2003 roku na niemieckich autostradach zainstalowano pierwszy system poboru opłat naliczanych w przypadku samochodów ciężarowych.

Przegląd

  • Pobieranie i/lub kontrola opłat drogowych bez ingerencji w ruch drogowy
  • Automatyczna detekcja, identyfikacja i klasyfikacja pojazdów
  • Możliwość użycia na wszystkich typach dróg, takich jak autostrady, drogi krajowe, i w środowisku miejskim
  • Możliwe zastosowanie stacjonarne, półstacjonarne i mobilne
  • Elastyczne pobieranie opłat: GPS, DSRC, wideo lub klasyfikacja
  • Kompatybilność z powszechnie stosowanymi standardami takimi jak EETS (European Electronic Toll Service)
Pobieranie i kontrola opłat za przejazd przy płynnym ruchu

Odpowiedni do wszystkich zastosowań związanych z opłatami drogowymi

Budowa rozwiązań systemowych firmy VITRONIC umożliwia wiele zastosowań przy minimalnych kosztach instalacji i konserwacji: Niezależnie od tego, czy wymagane jest urządzenie do pobierania opłat, kontroli opłat czy do obu tych zastosowań, VITRONIC udostępnia technologie oparte na wspólnej platformie. Dzięki kompaktowej budowie można zainstalować wszystkie komponenty systemu przy minimalnych wymaganiach w stosunku do infrastruktury. System nadaje się do zadań związanych z poborem opłat na drogach każdej kategorii – od ogólnokrajowych systemów autostrad i dróg krajowych przez opłaty za wjazd do danej strefy miasta aż po rozliczanie należności za pojedynczy przejazd mostem lub tunelem.

Pojazdy są automatycznie rejestrowane, identyfikowane i klasyfikowane – niezależnie od prędkości i natężenia ruchu drogowego. W oparciu o te informacje system obsługuje wszystkie powszechnie stosowane metody poboru opłat za przejazd, na przykład GPS, komunikację przy użyciu jednostek pokładowych w pojazdach za pomocą DSRC (Dedicated Short Range Communication), pobór opłat przy wykorzystaniu kamer wideo z funkcją rozpoznawania numerów rejestracyjnych lub anonimowo przez klasyfikowanie uczestników ruchu. Uproszczone interfejsy pozwalają na zintegrowanie systemu z istniejącą strukturą zaplecza.

Sprawdzona w praktyce na całym świecie

Technologia firmy VITRONIC, dzięki swojej elastyczności i wydajności, sprawdziła się w wielu zastosowaniach do pobierania opłat za przejazd na całym świecie. Oprócz firmy TollCollect w Niemczech na systemy firmy VITRONIC stawiają także australijski zarządca dróg Queensland Motorways i francuski Ecomouv`.

Osoba do kontaktu

Łukasz Majchrzak

Area Sales Manager (Technika ruchu drogowego)

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach i usługach?

lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem:
+48 694 707 825


Oddziały dystrybucyjne na całym świecie


 

TOLLCHECKER FREEFLOW


TOLLCHECKER FREEFLOW umożliwia automatyczne obliczenie opłaty za przejazd i jej kontroli w ruchu na dowolnej liczbie pasów w każdym kierunku przy użyciu jednej stacji poboru opłat.

TOLLCHECKER ROADSIDE

System poboru opłat Free-Flow TOLLCHECKER ROADSIDE jest umieszczany z boku drogi i monitoruje uiszczanie opłat.


System poboru opłat Free-Flow TOLLCHECKER ROADSIDE jest umieszczany z boku drogi i monitoruje uiszczanie opłat.


TOLLCHECKER AUDIT


TOLLCHECKER AUDIT dostarcza niezawodne wskaźniki do kontroli istniejących systemów pobierania opłat za przejazd i ewaluacji istniejących projektów.


 
 
 

Dostępne tylko w języku angielskim:


 
 
 

 
 


socialsharing