Kontrola wstrzykiwaczy insuliny

Systemy przetwarzania obrazu VINSPEC zapewniają wysoką jakość wstrzykiwaczy insuliny

Liczba pacjentów chorych na cukrzycę rośnie. Zgodnie z szacunkami Światowej Organizacji Zdrowia w samej Europie jest ok. 60 mln osób chorych na cukrzycę, w USA ok. 30 mln, a w Chinach ok. 110 mln. W 2015 roku, według danych Międzynarodowej Federacji Diabetyków, na świecie było ponad 415 mln diabetyków. Przewiduje się, że ich liczba wzrośnie do 2040 roku do 642 mln. Aby ułatwić codzienne życie pacjentom chorym na cukrzycę, stosuje się takie produkty medyczne, jak wstrzykiwacze insuliny. Umożliwiają one chorym łatwą aplikację lekarstwa.

Systemy przetwarzania obrazu VINSPEC zapewniają wysoką jakość wstrzykiwaczy insuliny.

Aby zapewnić niezawodne działanie swoich produktów, czołowe firmy farmaceutyczne używają na liniach produkcyjnych wizyjnych systemów inspekcyjnych VINSPEC HEALTHCARE. Tylko wizyjne kontrole wykonywane w trybie inline mogą spełnić surowe wymagania dotyczące jakości systemów wtryskowych opartych na kaniulach (ISO 11608-1).

Produkowana jest duża liczba wstrzykiwaczy insuliny. Nowoczesne maszyny wytwarzają około 300 aplikatorów na minutę. W przypadku tak krótkich taktów produkcyjnych kompletna i niezawodna kontrola jakości jest możliwa tylko dzięki zastosowaniu automatycznych, optycznych systemów inspekcji. Ważnym warunkiem bezpiecznej i niezawodnej eksploatacji jest stuprocentowa kontrola istotnych czynności montażowych. Pozwala to jednocześnie producentom zmniejszyć ryzyko wycofania określonej partii produktu z rynku. Z uwagi na to rośnie odsetek wstrzykiwaczy insuliny sprawdzanych przy użyciu systemów firmy VITRONIC.   

Podczas montażu wstrzykiwaczy insuliny przeprowadzana jest automatyczna kontrola na różnych stanowiskach. Kontroluje się na nich, czy poszczególne elementy wstrzykiwaczy zostały prawidłowo zmontowane. Systemy wizyjne firmy VITRONIC wykrywają także ewentualne uszkodzenia, które mogą wystąpić w procesie produkcji.

Rozwiązanie VINSPEC HEALTHCARE do kontroli dozownika wstrzykiwaczy insuliny obejmuje zarówno wysokiej jakości elementy nowoczesnego systemu przetwarzania obrazu, jak i specjalny pakiet oprogramowania. Kontrola jest zwykle przeprowadzana na ośmiu stanowiskach kontrolnych:

  • Drive Sleeve, Metal Spring: kontrola tulei z tworzywa sztucznego, pozycji i orientacji metalowej sprężyny
  • Grease Dot: kontrola naniesionego środka smarującego
  • Dialgrip, Number Sleeve: działanie pierścienia dozującego, wyświetlanie jednostek
  • Dozowanie, włącznie z obecnością i położeniem rowka ostatniego dozowania
  • Lead Screw: położenie obrotowe śruby prowadnicy
  • Przycisk dozujący i pozycja zerowa
  • Bearing: kontrola pozycji stempla
  • Body: kontrola powłoki w zakresie 360°, np. pod kątem pęknięć

W zależności od konstrukcji urządzeń kontrolowanych jest sześć części na takt. Czujnik kontrolny 360°, opracowany przez firmę VITRONIC, umożliwia wykonanie analizy w pełnym zakresie 360 stopni. Tym samym można wykryć potencjalne miejsca błędów, np. pęknięcia korpusu.

System firmy VINSPEC wyróżnia się łatwą konfiguracją. Przy użyciu specjalnej metody optycznej i lustra można spełnić wymagania dotyczące kontroli poszczególnych stanowisk, używając tylko jednej kamery. Centralny komputer gromadzi dane z poszczególnych stanowisk i przesyła je do sterownika maszyny. Dostępne są statystyki odnoszące się do stanowisk i torów, a także wskazanie trendu umożliwiające wczesne zapobieganie błędom.

Osoba do kontaktu

Remigiusz Raducha

Area Sales Manager (Automatyzacja logistyki)

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach i usługach?

lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem:
+48 574 849 231


Oddziały dystrybucyjne na całym świecie
socialsharing