27.02.2017

Firma VITRONIC przedstawia system poboru opłat działający w warunkach swobodnego ruchu i niewymagający używania bramek

Nowa technologia identyfikacji i klasyfikacji optycznej wykorzystująca urządzenia umieszczone przy drodze Konstrukcja obudowy ułatwiająca montaż i serwisowanie

Wiesbaden, 27.02.2017 — pracownicy niemieckiej firmy VITRONIC, specjalizującej się w systemach poboru opłat i systemach wizyjnych, wynaleźli technologię pobierania opłat działającą w warunkach swobodnego ruchu, której infrastruktura nie wymaga zastosowania bramek. W odróżnieniu od innych powszechnych rozwiązań nowy system nie korzysta z czujników zamontowanych nad jezdnią. W jego przypadku urządzenia do identyfikacji i klasyfikacji optycznej rozmieszcza się przy drodze. Jest to możliwe dzięki opracowanemu przez firmę VITRONIC specjalnemu wariantowi znanej obudowy CITY DESIGN HOUSING. Model ten został wyposażony w pełen zestaw czujników i technologię przetwarzania danych obejmującą komunikację między pojazdem a infrastrukturą, działającą dzięki technologii RFID lub DSRC kompatybilnej z usługą EETS. Obudowa jest łatwa w montażu i serwisowaniu oraz odporna na akty wandalizmu.

„Dzięki nowemu systemowi operatorzy punktów poborów opłat mogą korzystać z metody identyfikacji i klasyfikacji pojazdów, która najbardziej odpowiada ich programowi pracy. Nie muszą martwić się o integrację technologii”, twierdzi Matthias Prick, dyrektor działu sprzedaży systemów pobierania opłat firmy VITRONIC. „Poza tym wykorzystanie tego systemu umożliwia obniżenie wydatków związanych z bramkami i kosztów operacyjnych dzięki wielu funkcjom ułatwiającym serwisowanie i konserwację”. To nowe rozwiązanie przystosowane do pobierania opłat na drogach z mniejszą liczbą pasów wzbogaca portfolio firmy VITRONIC, w którym jak dotąd znajdowały się technologie oparte na użyciu bramek. „Poszerzone portfolio umożliwia operatorom systemów poboru opłat wybór takiego rozwiązania, które jest dla nich najbardziej ekonomiczne”, mówi Matthias Prick.

Klasyfikacja optyczna działająca w wysokiej rozdzielczości

Nowa, czekająca na opatentowanie metoda wykorzystywana w systemie automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych umożliwia robienie zdjęć przodu i tyłu pojazdu w wysokiej rozdzielczości. Pozwala też na klasyfikację pojazdów według rozmiaru, typu i liczby osi. Technologia oparta na zastosowaniu kamer daje także możliwość automatycznego odczytywania na pojazdach dodatkowych oznaczeń, takich jak naklejki i tabliczki informujące o niebezpiecznych towarach przewożonych w samochodach ciężarowych i przyczepach. Wszystkie dane z czujników są automatycznie analizowane na miejscu i gromadzone w kompletnych raportach o przejazdach pojazdów. Raporty mogą zostać następnie porównane z istniejącymi wykazami opłat lub przetworzone w celu wystawienia rachunku. Aby było to wykonalne, nowy system jest kompatybilny z oprogramowaniem TOLLCHECKER 4 opracowanym przez firmę VITRONIC dla organizacyjnych zapleczy egzekwowania opłat.

Kompaktowa i łatwa w serwisowaniu obudowa

Nowy system jest zintegrowany z obudową CITY DESIGN HOUSING firmy VITRONIC, dzięki czemu montaż i serwisowanie są łatwe. Obudowa jest fabrycznie skonfigurowana i przystosowana do szybkiego montażu przy drodze bez konieczności prowadzenia prac ziemnych. Wśród jej dodatkowych funkcji znajdują się: elektroniczny obustronny system zamykania, nadzór wideo na wypadek aktów wandalizmu oraz połączenie bezprzewodowe wykorzystujące sieć 4G.


Kontakt:     
Sebastian Ramb
Media Relations
Traffic Technology
Tel: +49 611 7152 7031
sebastian.ramb(at)vitronic.com

VITRONIC Dr.-Ing. Stein
Bildverarbeitungssysteme GmbH
Hasengartenstr. 14
D – 65189 Wiesbaden
Tel: +49 611 7152 0
Faks: +49 611 7152 133socialsharing